Gjen Lamborghinin e gjyshit pas dy dekadash - Bota Sot
Gjen Lamborghinin e gjyshit pas dy dekadash

Ndryshe

Gjen Lamborghinin e gjyshit pas dy dekadash

Më: 13 gusht 2018 Në ora: 23:54
Lamborghini Countach

Njeriu me fat nga kjo histori u befasua kur zbuloi këtë xhevahir italian në dyqanin e gjyshit dhe gjyshes së tij.

Lamborghini Countach nga 1981 ishte në pronësi të gjyshit të tij, i cili në vitet 1980 bleu makinën për koleksionin e tij.

Sigurimet dhe shpenzimet e tjera ishin shumë për gjyshin, i cili Lamborghinin së bashku me disa makina të tjera ekzotike i vendosi në një garazh për më shumë se njëzet vjet.

Gjykuar nga fotot, Countach duket i ri, dhe duket se me pak pastrim dhe restaurim minimal mund të vozitet përsëri.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...