Zjarrfikësi tenton të shpëtojë papagallin, ja si ia kthen ai - Bota Sot
Zjarrfikësi tenton të shpëtojë papagallin, ja si ia kthen ai

Ndryshe

Zjarrfikësi tenton të shpëtojë papagallin, ja si ia kthen ai

Më: 14 gusht 2018 Në ora: 18:49
Momenti kur zjarrfikësi tenton të shpëtojë papagallin

Ndonjëherë ju nevojitet vetëm një paqe e vetmuar dhe duket se kjo ndjenjë nevojitet për kafshët.

Të paktën duke gjykuar nga papagalli që vendosi të fluturonte mbi kulmin e  shtëpisë së tij në Edmonton.

Ai qëndroi atje për tri ditë, dhe pronarët nuk donin ta shqetësonin, duke shpresuar të zbrisnin. Megjithatë, kur edhe pas tre ditësh papagalli nuk donte të kthehej në shtëpi, pronarët ftuan zjarrfikësit.

Kur zjarrfikësit arritën te papagalli, ai ‘organizoi’ një mirëseardhje të pakëndshme. Kur zjarrfikësi i tha atij se e donte atë, papagalli u përgjigj: "F... off" dhe fluturoi në çatinë tjetër.

Zjarrfikësit hoqën dorë nga shpëtimi dhe lanë të pushonin papagalli mbi çati sipas nevojës

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...