Nëse bëni këto dy gabime nuk do t’ju lejojnë të hyni në aeroplan - Bota Sot
Nëse bëni këto dy gabime nuk do t’ju lejojnë të hyni në aeroplan

Ndryshe

E hënë, 22 tetor 2018

Nëse bëni këto dy gabime nuk do t’ju lejojnë të hyni në aeroplan

Më: 4 shtator 2018 Në ora: 13:07
Ilustrim

Trafiku ajror mund të jetë me rrezik, andaj stafi është gjithnjë i vëmendshëm.

Stjuardesa 27-vjeçare, Janice Bridger thotë se janë dy elemente në bazë të të cilave një udhëtar nuk lejohet të hyjë në aeroplan.

- Jeni nën ndikimin e alkoolit apo drogës?

Stafi në aeroplan ka të drejtë të refuzojë hyrjen e personit, i cili është nën ndikimin e alkoolit ose drogës. Në rast të ndonjë rrezik për të gjithë pasagjerët duhet të evakuohen nga aeroplani brenda 90 sekondave.

- Jeni seriozisht i sëmurë?

Edhe pse stafi në aeroplan janë të trajnuar për të dhënë ndihmën e parë, ata nuk janë mjekë dhe nuk dinë si të diagnostikojnë problemin. Rekomandohet që njerëzit me probleme serioze të zgjidhin problemet shëndetësore në "terren", para se të përdorin shërbimet e transportuesit ajror.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test