E pabesueshme, banorët ankohen në polici për zogjtë e “dehur” - Bota Sot
E pabesueshme, banorët ankohen në polici për zogjtë e “dehur”

Ndryshe

E pabesueshme, banorët ankohen në polici për zogjtë e “dehur”

Më: 6 tetor 2018 Në ora: 06:28
Ilustrim

Banorët e Minesotës i janë drejtuar policisë për një fenomen të cilin e quajnë shqetësues.

Ata kanë telefonuar autoritetet se po bezdisen nga cicërimat e zogjve, dhe shfaqen sit ë hutuar.

Qytetarët në Gilbert kanë raportuar se zogjtë fluturojnë të hutuar në dritare dhe në makina.

Në një mesazh në Facebook, departamenti i policisë thotë se ka një shpjegim të thjeshtë për rastin: Zogjtë hanë fruta të fermentuar më shpejt këtë vit për shkak të një acari në zonë.

Në përgjithësi, mëlçitë e shpendëve më të vegjël nuk mund të trajtojnë toksinat në mënyrë efikase se sa zogjtë më të rritur.

Policia thotë se situata mund të tejkalohet pa pasur nevojë për të lajmëruar stacionet policore. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...