Histori tragjike, burri bën si i vdekur por çmendet kur sheh si reagon gruaja - Bota Sot
Histori tragjike, burri bën si i vdekur por çmendet kur sheh si reagon gruaja

Ndryshe

Histori tragjike, burri bën si i vdekur por çmendet kur sheh si reagon gruaja

Më: 19 tetor 2018 Në ora: 07:59
Çifti

Një grua ka marrë një vendim drastik pasi mendonte se bashkëshorti i saj kishte vdekur. Ajo ka vrarë veten dhe dy fëmijëte saj me idenë për t’ju bashkuar familjes.
Një grua nga provinca Hunan në Kinë, pasi mësoi se i shoqi kishte vdekur mbyti dy fëmijët e vet dhe u vetëvra.

Mirëpo e gjitha kjo rezultoi të ishte një lojë e keqe e fatit, pasi bashkëshorti i saj rezultoi të ishte i gjallë dhe kishte falsifikuar vdekjen e tij.

Sipas “The Sun”, He e bëri këtë gjë për t’iu shpëtuar borxheve dhe për të siguruar një pagesë të majme nga policat e sigurimit për familjen e tij. Ai u detyrohej më shumë se 100,000 yuan (1,564,560 lekë të reja) huadhënësve të ndryshëm online.

Ai mori me qira një makinë dhe e la të binte në lum. Pas kësaj u zhduk. Tre javë pas zhdukjes së bashkëshortit, gruaja e tij me mbiemrin Dai, postoi një letër në Wechat ku shkruante se do të vriste veten për të ribashkuar familjen.

He u dorëzua pranë autoriteteve më 12 tetor, një ditë pasi u gjendën trupat e gruas dhe fëmijëve të tij.

Në një video të publikuar në mediat lokale në Kinë, He tha se kishte në plan të fshihej për pak kohë dhe më pas të kthehej për të marrë gruan e fëmijët.

Gruaja e tij nuk dinte asgjë rreth këtij plani.

Momentalisht, gjendet nën arrest pasi akuzohet për shkatërrim të pronës private dhe mashtrim të institucioneve të sigurimit.

“Vajza ime ishte e sëmurë. Duhej vizituar çdo muaj. Duhet të paguaj këstet e makinës dhe shpenzimet e familjes. Unë jam gjithashtu i sëmurë. E bëra këtë për të shmangur borxhet. S’ma merrte mendja që gruaja ime më donte kaq shumë,”- ka deklaruar ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...