Momenti kur kjo grua braktisi foshnjen e vet - Bota Sot
Momenti kur kjo grua braktisi foshnjen e vet

Ndryshe

E shtunë, 17 nëntor 2018

Momenti kur kjo grua braktisi foshnjen e vet

Më: 10 nëntor 2018 Në ora: 08:33
Pamje nga videoja

Një grua u pa nga kamerat e sigurisë ku u zgjatë nga dritarja e veturës për të lënë një vajzë të porsalindur duke u e braktisur në buzë të një pragu. Ky është momenti i zymtë që një makinë ndalon në një rrugë të qetë dhe një grua shtrihet nga dritarja për të lënë një vajzë të porsalindur në mënyrë të pasigurt në një prag të një ndërtese.

Kjo ngjarje e “çmendur” ndodhi të mërkurën në qytetin e Muzaffarnagar, në shtetin indian të Uttar Pradesh. Pamja e kamerave të sigurisë tregon një veturë Hyundai Santro të ndaluar në mes të një rruge të ngushtë në një zonë banimi vetëm pak pas orës 8:00. Gruaja me shpejtësi e la foshnjën, e cila ishte e mbështjellur në një batanije, në pragun e derës – afër rrugës së automjeteve që vijnë. Sipas Zyrtarit Harish Bhadoria, fëmija u gjet pasi banorët vendas e dëgjuan atë duke qarë dhe ajo u dërgua në një spital lokal ku thuhet se ajo mbetet në një gjendje kritike.

“E porsalindura është nën trajtim, por gjendja e saj mbetet kritike. Ne jemi shpresë për rimëkëmbjen e saj”, tha zyrtari kryesor mjekësor në spitalin e qarkut. Policia tha se po përpiqen të gjurmojnë gruan që braktisi vajzën. Ndërkohë historia ka marrë shumë vëmendje dhe një banor vendas Mohammad Faisal madje ofroi për ta birësuar atë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test