Përbindëshi i oqeanit që të lë pa frymë - Bota Sot
Përbindëshi i oqeanit që të lë pa frymë

Ndryshe

Përbindëshi i oqeanit që të lë pa frymë

Më: 12 nëntor 2018 Në ora: 17:18
Videoja ka shkuar viralisht në rrjetin Reddit, ku shikuesit mbetën të tronditur nga ajo që panë.

Oqeanet mbajnë disa prej kafshëve më të tmerrshme të njohura për njeriun dhe një video që bën xhiron në internet e dëshmon këtë.

Një xhirues rastësisht ka regjistruar në kamerën e tij krijesën gjigande që del nga oqeani, duke hedhur prenë e saj në ajër para se të zhduket në ujë, transmeton KosovaPress.

Videoja ka shkuar viralisht në rrjetin Reddit, ku shikuesit mbetën të tronditur nga ajo që panë.

"Ky është një përbindësh i detit," "A mund të imagjinoni se sa reale është”, ishin disa nga komentet.

Bisha e detit është, në fakt, një marlin blu - një nga peshkaqenët më të mëdhenj në oqean. Sipas revistës Marlin, ky lloj peshkaqeni është deri gjashtë metra i gjatë dhe peshon 700 kg.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...