Ja vjedh laptopin, hajni i kërkon falje dhe i bën ofertë surprizë  - Bota Sot
Ja vjedh laptopin, hajni i kërkon falje dhe i bën ofertë surprizë 

Ndryshe

Ja vjedh laptopin, hajni i kërkon falje dhe i bën ofertë surprizë 

Më: 1 dhjetor 2018 Në ora: 08:58
Ilustrim

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në  Britani të Madhe, qytetin e  Birmingham. Një hajn i kishte vjedhur një laptop një njeriu me emrin Steve Valentine.

Pasi kishte vjedhur, hajni i kishte dërguar mesazh, ku i kishte kërkuar falje se e kishte vjedhur dhe se arsyeja se  pse e kishte bërë ishte varfëria.

“Përshëndetje, mua më vjen shumë shumë keq që të mora laptopin. Unë jam shumë i varfër dhe më duhen para. Unë të lash telefonin dhe kuletën, shpresoja do të kompensoja sado pak.”, shkruhej në mesazhin e tij.

Pastaj ai i shkroi duke i bërë një ofertë befasuese: “Mund ta shohë që jeni student. Nëse ka ndonjë dokument për punë të universitet që të duhet ty, më trego dhe unë do ta dërgoj. Edhe një herë më vjen keq.”, përfundoi hajni.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test