Jahjaga ngushëllon Klausin - Bota Sot
Jahjaga ngushëllon Klausin

Ngushëllime

Jahjaga ngushëllon Klausin

Më: 24 qershor 2012 Në ora: 10:48

Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga ka ngushëlluar homologun e saj presidentin e Republikës së Çekisë Vaclav Klaus për aksidentin e rëndë në Kroaci gjatë të cilit gjetën vdekjen 8 qytetarë çekë dhe u lënduan mbi 40 të tjerë.

"Më lejoni që në emër të qytetarëve të Republikës së Kosovës, në emër të institucioneve të vendit dhe emrin tim personal t'iu shpreh ngushëllimet e sinqerta për humbjen e pësuar në aksidentin e rëndë me përmasa tragjike për popullin tuaj", thuhet ndër të tjera në telegramin e ngushëllimit.

"Në këto çaste të rënda pikëllimi për popullin çek, pranoni mbështetjen dhe solidaritetin e qytetarëve të Kosovës për familjet që kanë humbur më të dashurit e tyre në aksidentin që ndodhi në Kroaci dhe lutjet tona për shërimin sa më të shpejtë të të lënduarve", thuhet në telegram.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat