VV telegram ngushëllimi për ndarjen nga jeta të Poetit Ali Podrimja - Bota Sot
VV telegram ngushëllimi për ndarjen nga jeta të Poetit Ali Podrimja

Ngushëllime

VV telegram ngushëllimi për ndarjen nga jeta të Poetit Ali Podrimja

Më: 21 korrik 2012 Në ora: 18:02

Me tronditje të thellë morëm lajmin për ndarjen nga jeta e poetit Ali Podrimja.

Ikja e Ali Podrimes është humbje e rendit poetik e njerëzor. Poetika në shqip, humbi poetin, miqtë e familjarët, njeriun, e arti e ka veprën e tij, e cila do të jenë frymëzim i shumë brezave të ardhshëm .

Shprehim ngushëllimet tona të thella familjes, miqve dhe bashkëkrijuesve të Ali Podrimes.

I përjetshëm qoftë kujtimi i tij!

21 korrik 2012

Lëvizja VETËVENDOSJE!

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat