Lajm mortor - Vdiq Ziza Gecaj Bajraktari - Bota Sot
Lajm mortor - Vdiq Ziza Gecaj Bajraktari

Njoftime për të pame

E diel, 21 tetor 2018

Lajm mortor - Vdiq Ziza Gecaj Bajraktari

Më: 1 dhjetor 2016 Në ora: 09:06
Vdiq Ziza Gecaj Bajraktari

Me dhimbje dhe pikëllim të thellë lajmërojmë farefisin, miqtë, dashamirët dhe komunitetin tonë në SHBA se sot, me 30 nentor, në New York në moshën 83 vjeçare, ndërroi jetë nëna jonë e dashur, Ajo vdiq duke na lënë të përlotur, por krenarë që patëm një nënë të dashur dhe bujare e cila na rriti, edukoi dhe tek ne mbolli dashurinë e pakufishme për familje dhe atdhe.

Gjithmonë do të jemi borxhli ndaj saj dhe i përjetshëm do të jetë kujtimi për të.

Funerali do të mbahet të premten më 2 dhjetor, 2016
prej orës 2:00 pas dite deri në orën 9:00 të mbrëmjes në
Coxe & Graziano Funeral Home
767 E. Boston Post Road, Mamaroneck, NY 10543
Tel: 914-698-5968

Varrimi i të së ndjerës do të bëhet të shtunën me 3 dhjetor, 2016 në Washington Memorial Park
855 Canal Rd., Mt. Sinai, NY 11766
Tel: 631-473-0437

Ceremonia lamtumirëse fillon në orën 11:00 paradite në Chapel të varrezave, kurse varrimi menjëherë pas ceremonisë.

Të pikëlluarit: Djemtë, Harry dhe Miftari, vajzat Nurija, Litafetja dhe Hatemja dhe familja e gjerë Bajraktari, Vëllau, Rrustemi, motra Ajmonja dhe familja Gecaj.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test