Kryeministër, ruaje durimin se të duhet për çështje madhore - Bota Sot
Kryeministër, ruaje durimin se të duhet për çështje madhore

Opinione

Kryeministër, ruaje durimin se të duhet për çështje madhore

Nga: Islam Fejzullahu Më: 6 shkurt 2019 Në ora: 15:11
Ramush Haradinaj

Derisa tre a kater krer politik qe drejtojnë pushtetet ne Kosovë nuk gjejnë koncenzus për qashtje madhore për vendin,një reagim i BE i qet nga rruga te gjithë !

Ne media u komentua se  BE ligjin për TREPCEN i aprovuar nga kuvendi i Kosoves,shkaktoi polemika ne BE e cila thot se TREPÇA duhet të negociohet ne Bruksel? Dhe ne kontest të kësaj reagimi  i krerve politik e pushtetmbajtes ne Kosovë ishte aq i ashper sa nuk u qarten! Kryeministri humbi durimin duke akuzuar BE se ka humbur rrugen? Jo kryeminister,BE ka rrugen e vet,fillimisht po harroni se qe nga fillimi i dialogut para 7 a8 vitesh është vrejtur se BE hapur  ia mban krahun aleatit dhe partnerit 100 vjeqar,pra serbosllavisë, dhe atë me ndihmen e dialoguesve  Kosovar?

Po harron kryeminister se si iu ndanë 6500 hektar Kosoves ne Debëllde me ndihmen e manipuluesve tanë,pastaj 8200 hektar iu dhuruan Malit të zi pikërisht nga tregtaret tanë,dhe tani pikërisht edhe serbia me ndihmen e bashibozukve tanë pretendon 20% të teritorit tonë dhe atë me inicimin e presidentit per korrigjimin e kufijve.

Është befasuese se si reagimet e juaja janë aq te ashpra kur ju vet kreret politik shtetror po ia mundësoni BE të na e prejnë këmishhen pavarësishtt a na vyen ajo?JU i nderuari kryeminister jeni tre a kater nga kreret politik pushtetmbajtes nuk po mund të gjeni koncenzus per ta drejtuar vendin dhe popullin perpara por e keni sjell ne kollaps ekonomiko-politik dhe atë duke ia vurë nenskamcat njeri tjetrit pas shpine me organizim grevash ne arsim,shendetsi,administrate¨publike,doganë eku jo vetem per të ardhur respektivisht mbetur ne pushtet dhe shpetuar lekuren e vet,e ne anen tjeter i hakërreheni BE dhe SHBa-së per te metat ejuaja?

Dihet mirëfilli se 75% e shteteve të BE janë krah aleatit të tyre serbosllavisë dhe rusisë e25% janë miq tanë apo aleat me SHBA.Un kerkoj nga ju kryeminister ruaj durimin se të duhet per qashtje madhore per vendin dhe popullin.Kjo status kuo evendit nuk zgjatë shum duhet ndermarrë ose ju pushtetaret ose vet populli pa juve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...