Çfarë logjike ke Visar Ymeri - Bota Sot
Çfarë logjike ke Visar Ymeri

Opinione

Çfarë logjike ke Visar Ymeri

Nga: Islam Fejzullahu Më: 9 shkurt 2019 Në ora: 09:36
Visar Ymeri

Rasti i paraqitur ne media rreth abuzimeit seksual me te mituren ne Drenas ne Kosovë ka ngritur një reagim dhe trishtim nga i tërë spektri popullor?

Unë do ndalem vetem me një opinion të vetëm se rastet e izoluara apo ndara te mos pergjithësohen sepse ne arsimin e Kosoves ka mesimdhënes dhe eedukator shum të vyeshem te ndergjegjëshem dhe me etikë njerzore,edhee ka polic të sinqert,të drejt me ndergjegjëje të paster, edhe në mjekësi  mjek të duhur dhe kredibil!Ma e keqja është se po e pergjithësojmë  secilin rast se cilit qysh po i nevoitet per veten dhe afinitetitn e vet qoft edhe politik?

Ketu bëhet fjalë per një mesimdhenes,një polic dhe në mjek sikur edhe rastet ekrimeve të luftes qe behet fjalë per një ushtar,një epror apo një komandant jo per Ushtrinë clirimtare të Kosoves siq e pergjithësojnë ata te cilet nxisin masen per shpetimin e llekures se vet?

Tjetra qka dua te potencoj është se edhe vet  elementet e pushtetit po mundohen të nxjerrin veten me fjalime,akuza besa edhe megabime te mëdha si ne institucione ashtu edhe ne opinione,media eku jo?I drejtohem Visar Ymerit edhe njëher sikur para sa vitesh se po gabon me vlerësimin e tij ne debate e diskutime citoj;Kosova është shtet qe nuk i mbron vajzat dhe gratë e veta por i dhunon fund citati?

Z.Ymeri ja pafsh hajrin nese sipas logjikes tënde është ashtu sepse pjesë e ketij shteti të Kosoves je edhe ti vet, sepse sipas teje i tërë shteti(populli) i Kosoves qenka ne një thes tëndin,por une mendoj se pushteti i Kosoves i cili drejtohet nga disa njerez jo të ndergjegjëshem bart pasojat ekrimeve dhe abuzimeve të ndryshme.

Edhe disa nga reagimet enjë numri të oponentve politik e partiak sikur rasti i deputetes se PDK e cila iu duk se po vonohej dhe lëshoj dekleratë të pa matur pa llogaritur se edhe ajo është nënë dhe ka vajzë,dhe është pjesë e institucioneve pushtetmbajtëse?

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...