Rasti Drenasit i menaxhuar gabimisht - Bota Sot
Rasti Drenasit i menaxhuar gabimisht

Opinione

Rasti Drenasit i menaxhuar gabimisht

Nga: Hafir Hoxha Më: 9 shkurt 2019 Në ora: 11:21
Hafir Hoxha

Shqetësuese, të padinitetshëm dhe përtej normave dhe kufijve të normales shoh në të gjitha portalet reagimet për rastiN e Drenasit !

1 pik së pari individi që ka bërë krim është kapur, është arrestuar por gjykimi i ti ende nuk ka ndodhë, nuk e kemi dëgjuar variantin e tij ende , ne reagojmë me keq dhe me flliqt se të ish dënuar me vdekje !

2. Askush nuk është kah e mbron as nuk e arsyeton atë krim, por shumë tepër po i gjeneralizojmë gjerat !!

Dmth më shumë po na dhimbet neve disave, vajza e keqtrajtuar se nënës së saj që ka ditë e ka hesht !!

3. Me këtë dhe raste të tjera të krimit  merren organet përkatëse të drejtësisë ne heshtje dhe forma profesionale me kompetenca !!

Nuk ka nevojë i ter shteti me u marr me një rast.

KUVENDI I SHTETIT  ! Të mban seancë  të jashtëzakonshme  për një rast të tillë është e tepruar , dihet cili komision  parlamentarë dhe kuvendi si do tu gjykonin këto  krime !!!!

Kjo  është  e tepruar , nëse e bën këtë parlamenti Amerikan , i Brazilit etj, atëherë kurrë ata  nga kuvendi nuk do të ndalishin aq shumë këso raste kanë atje !!!

4. Pastaj shumica e madhe po harroni  « si traditë që kishim «  në çfarë moshe janë martuar gjyshet dhe gjyshet tona para 70-80 viteve !? Pyetni pak pleqtë e u tregojnë !

5. Asnjë  individ në botë nuk i kemi zgjedhë  se kush do të jen prindërit tanë , e as fëmijët e krimineleve  nuk e e kanë zgjedhë prindin të jen të tyre. 

Dmth fëmijët nuk janë fajtorë për veprat e prindërve !! Shikoni sa komente bëjnë disa në portale kur ja poshtërojnë dhe lëndojnë keq familjen e tij me fjale të flliqta ;;

«  Unë krejt fëmijët ja kisha  q.... » këtij etj.  

Disa po dalin me të fëlliqtë dhe me kriminel se ky individ në fjalë .

5 . Në fotografinë e publikuar nuk e ka bërë ky, as kolegët apo  familjarët e tij!

Nuk ka shenja dhune në fotografi tek ky e as te personi që ka fotografuar, prandaj paramendoni sa ka qen e dhunuar në këto raste personi që ka fotografuar ! Nëse thuhet një foto sa 1000 fjalë !!!

6. Në portale , media , po me përngjanë sjellje  e njëjtë sikur e popujve  barbarë, primitivë, pa fe e kushtetutë që i mysin e i vrasin njerëzit me gurë ne vende publike e ku ndodhin këto gjera ju pe dini !

Ashtu e gjykuam ne këtë polic duke mos i dhanë  hapësirë ta dëgjojmë atë . 

Nuk ja kursyem koleget dhe familjen e pa fajshëm!

I dënuam edhe familjen dhe kolegët  e tyre duke i gjeneralizuar gjerat tej mase.

7. Askund në botë nuk kam pa aq shumë pushimore, hotele, motele, villa a si po i quajnë këto që janë,  të ndërtuara  pas lufte pos tek ne !

Dmth oferta është bërë sipas kërkesës se klientelint .. ato vende për burrë e grua nuk janë ndërtuar !!!

S’di pse po çaraveshni aq shumë sikur të kishit pik  prej marsit e po  juve doket  interesantë qysh pse çka, kuku !!!

Me një fjalë prej Qeveris e deri tek unë i fundit këtu e kemi tepruar duke paragjykuar dhe gjykuar në vend të organeve  kompetente për këto punë, këto gjëra ndodhin  kur nuk ke shtet të fortë, nuk ki media profesionale dhe kur ke haus në vend !!!

E di çka i bien sensibilizimi i opinionit dhe të mëson popullin nga ky rast !!! Por çka s’është profesionale nuk mundem të them se është!!!

Disa s`kanë tjera punë. 

Kanë fobi nga shteti dhe institucionet mezi presin  me than dikush hajde dalmi protestojmë, aty i ke !!

Pastaj pinë kafe e kanë një javë ushqim debutues në kafe !!!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...