Ç'kanë shqiptarët që mrekullohen me diktatorë të huaj? - Bota Sot
Ç'kanë shqiptarët që mrekullohen me diktatorë të huaj?

Opinione

Ç'kanë shqiptarët që mrekullohen me diktatorë të huaj?

Nga: Gani Mehmetaj Më: 11 shkurt 2019 Në ora: 08:28
Gani Mehmetaj

"Putini ua ktheu dinjitetin rusëve", shkruante kohë më parë një shqiptare (durrsake) në rrjetin social, e mrekulluar pse i pari i Rusisë u kundërvihej me egërsi Evropës Perëndimore e ShBA-së. "Serbët janë popull i mrekullueshëm", përgjërohej një tjetër shqiptare pas takimeve Rama- Vuçiç.  

Një tjetër shqiptar nga Dardania ishte mrekulluar me Turqinë e Erdoganit mu si dy shqiptaret me Putinin e Rusisë dhe me serbët.   

Ç'kanë shqiptarët e mjerë që mrekullohen nga diktatorë të huaj? Putini e ka kthyer diktaturën e Stalinit dhe luftën e ftohtë. Rusët e jo rusët që e kanë shijuar pushtetin e tij tregojnë tmerre.  

Erdogani "shpëtimtari i turqve", arrestoi mbi një milion turq, ua hapi dyert e dritaret serbëve, ndërsa ua mbylli me rrapëllimë shqiptarëve.

Po serbët me se u bënë popull i mrekullueshëm? Sepse vranë mbi një milion shqiptarë në njëqind vjeteshin e fundit (njëzetë mijë në luftën e vitit 1999) , vranë mbi njëqind mijë boshnjakë e mbi pesëdhjetë mijë kroatë në vitet e nëntëdhjeta?

Janë budallenj këta shqiptarë, të dashuruar pas diktatorëve të huaj e pas kombit shqiptarëvrasës, apo kanë nevojë për trajtim psikiatrik?

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...