Për një revolucion demokratik - Bota Sot
Për një revolucion demokratik

Opinione

Për një revolucion demokratik

Nga: Bit Gecaj Më: 12 shkurt 2019 Në ora: 11:17
Bit Gecaj

 Blloku i „tabanëve“ shqiptare, me ne krye Edin, Hashimin, Ramushin e Vuçiçin, janë vu kundër një interesi amerikane ne Ballkan, dhe pro interesave ruse!

Në këtë mes, shqiptaret duhet të bëhen të mençur, dhe të marrin më të mirën e mundeshmen për vete. Kjo arrihet, ne partneritet me ato vende qe kane krijuar shtetin e Kosovës, dhe të cilat e ruajnë dhe e zhvillojnë akoma atë! Loja e fëmijëve te „luftës“, kundër interesave strategjike të SHBA-së ne Ballkan, do të sjell pasoja për Kosovën dhe shqiptarët. Ndëshkimi do të vij, dhe shqiptarët janë ata që do ta paguajnë faturën, dhe me të drejtë.

„Konflikti“ mes Hashimit dhe Ramushit, është i planifikuar, në mënyrë që loja të duket e vërtetë.

Vetëdijesimi i shqiptareve dhe ngritja mbi interesat e personale, është detyre dhe obligim nacional. Njerëzit qe e duan Atdheun duhet te gjejnë format e shpu shtetëzimit te klasës aktuale politike, qe drejton shtetin. Ka te ngjare, qe kreu politik i vendit është rende i shantazhuar, dhe ne rrethana te tilla, ata janë te kushtëzuar ta mbajnë pushtetin, derisa te kenë përmbushur detyrimin, dhe me qellim qe te shpien përpara agjendat e kushtetueseve. Andaj nje presion me i madhe gjithpopullor i liron, dhe ua krijon mundësinë e largimit nga pozitat e tyre politike! Arsyet, te johura apo te panjohura, cilat do qofshin, i dinë ata. E rëndësishme është qe ata te detyrohen te lene pushtetin. Por, qe te arrihet kjo, Kosova ka nevoje për një revolucion demokratik, te vetedishem e pa asnje lloj dhune. Qytetaret e Kosovës, duhet te detyrojnë këtë klase politike, te largohet nga pushteti, nese deshirojne qe vendi yne te rreshtohet përkrah botes demokratike, dhe te realizoj synimet e vete te lirisë se plote, dhe integrimet Euro-Atlantike!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...