Kur mendoni se është mjaft me gabime - Bota Sot
Kur mendoni se është mjaft me gabime

Opinione

Kur mendoni se është mjaft me gabime

Nga: Islam Fejzullahu Më: 9 mars 2019 Në ora: 10:08
Ilustrim

Një proverbë popullor thot se rrushi duke parë rrushin piqet,ndersa tek kombi ynë nuk ndalen gabimet  qe bejnë politikbërësit vetem perseriten dhe vazhdojnë,vendi po shkatërrohet!

Sot pritet qe Kosoven ta vizitoj i deleguari amerikan me mision të posaqem rreth qshtjes se marrëveshjeve Kosovë-serbi? Si duket populli i Kosoves por edhe ai i Shqipërisë sikur janë pajtuar mete gjitha te kqijat qe po na ndodhin dhe me një heshtje dhe stihi vetem presin dhe degjojnë qfar po ndodhë.Vallë anuk ka vullnet,dijeni,apo edhe guxim qe ndonjeri nga politikbërësit qoftë ai apo ajo edhe deputet-e qe paraprakisht te dali hapur dhe ta thotë se kjo çfarë juve si Amerikë apo edhe juve si Europë keto qashtje te cilat ju po i shifni te ketilla po iu servohen juve kryekput qysh po iu nevoitet ndonjerit ne politikëbërje;për ta shpetuar lëkuren e vet,tjetri partinë evet,biznesine vet, interesin personal e partiak apo klanor asesi ineteresin shtetror e popullor dhe duke ua permbushur premtimet atyre perte cilet janë bërë servil?

A nuk ka ndonjeri-a qoftë deputet-e qe del hapur dhe ua thot;Presidenti i Kosoves nuk e perfaqëson qendrimin e popullir sepse është zgjedhur me voten e vetem 32% të votuesve te tërë spektrit politik(edhe te komuniteteve asesi te shumices)dhe është shkelësi i perhershem  i kushtetutes se vendit, qe kryeministri i Shqipërisë e perfaqëson vetem një mazhorancë të inkriminuar e cila po kritikohet edhe nga vet Amerika e europa?Tani kur ne Shqipëri veq po reflekton tatpjeta me protesta,me djegëje te mandateve ,me bojkot te kuvendit,në Kosovë sikur janë heshtur dhe presin servimin apo edhe shpetimin sikur ne vitin 99!

Amerikë nëse vërtetë e deshiron lirinë,demokracinë dhe paqen ne ballkan e posaqërisht ne Shqipëri e Kosovë, do duhej shum seriozisht ti qaseni kesaj qashtje sidomos ne Shqipëri,Kosovë,Serbi dhe Maqedoni sepse mentaliteti dheprojekti i madhe dhe i kahmotshem shekullor i serbisë për krijimin e serbisë se madhe asnjëherë nuk do ju len të qetë as juve e sa për BE të mos flasim sepse BE(shumica)janë aleat te tyre sebashku me rusinë cariste siq është deshumar shum herë me parë edhe me caktimet e kufijve te ballkanit nga po kjo europë aleate e serbisë.Shpetojeni popullin evuajtur nga dhuna,terrori dhe gjenocidi serb i vazhdueshem duke u ndihmuar edhe nga servilet epo ketyre popujve te cilet   ekanë shitur edhe shpiertin tek armiku popullor.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...