Pyetje Ali Ahmetit dhe Azbi Likës - Bota Sot
Pyetje Ali Ahmetit dhe Azbi Likës

Opinione

Pyetje Ali Ahmetit dhe Azbi Likës

Nga: Sulejman Mehazi Më: 15 mars 2019 Në ora: 20:19
Sulejman Mehazi

Të anashkalosh e t'ia ngulish thikën tinëzisht pas shpine Hazbi Likës, autoritetit të dytë të BDI-së, është e papranueshme, hipokrite e tradhtuese. Të eliminonohet e të shpërbëhet Sekretariati për Implementimin e Marrëveshjes së Ohrit për qejfin e  Zaevit e bashkëpunëtorëve të BDI-së për shkak se Hazbi Lika si Zëvendës  Ministër i kësaj Ministrie s'paskërka qenë në punë i rregull është e pa logjikshme dhe e pa arsyeshme.

Nëse bëjmë pyetje se pse Lika nuk ka shkuar në punë, se është dembel e se do punën, se s'është i aftë kur poste marrin të pa aftit, apo mos ka parë se pikat e kësaj Marrëveshje 17 vjeçare për të drejtat e shqiptarëve askund nuk janë e s'mund ta përballonte e ta duronte përgjegjësinë e marrë nga Ali Ahmeti?

Të mohohet kontributi ushtarak e politik i Azbi Likës e të vlerësohet kontributi nënçmues partiak i Artan Grubit, Bujar Osmanit e Musa Xhaferit për BDI-në e Ali Ahmetit e ka kuptimin nënçmues të luftës së UÇK-së, të dëshmorëve të vrarë dhe invalidëve të luftës, 2001. E pyesim sinqerisht zotëri Ahmetin, se, cili  peshon kombëtarisht e politikisht më shumë për partinë e tij: Azbi Lika apo grubat, osmanat dhe xhaferat?

E pyesim dhe Azbi Likën, se, pse ju i nderuar që nga fillimi i partisë suaj lejuat që askushat e kurrkushat  të bëhen të fortët e BDI-së e tua ngulin thikën juve pas shpine. Tani kot e keni, vonë është, përvoja autoritative politike e pushtetare Ali Ahmetin e ka bërë të fuqishëm e të pamposhtur, ju i nderuar Lika edhe nëse ndaheni nga BDI-ja e formoni partinë tuaj, mund ta dëmtoni me disa deputetë më pak, por kurrë s'mund ta mposhtni e ta eleminoni nga skena politike sikurse Ahmeti që ju mposht juve dal nga dalë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...