Sikleti, nervozizmi dhe sjellja n’panik e Baton Haxhiut - Bota Sot
Sikleti, nervozizmi dhe sjellja n’panik e Baton Haxhiut

Opinione

Sikleti, nervozizmi dhe sjellja n’panik e Baton Haxhiut

Nga: Fatmir Bajraj Më: 15 mars 2019 Në ora: 22:53
Baton Haxhiu

Kërcënimi, karta e fundit e mësitit të Vuçiqit & Hashimit për ndarjen dhe copëtimin e Kosovës!

- Baton Haxhiu: "I ngjanë shumë situatës sonë në këtë vend, pra një njeri shumë i mirënjohur për vendin tonë, Ambasadori Amerikan William Wollker, i cili ishte Ambasador i Amerikës n'Panama, dhe një ditë i shkon në zyrë ish Presidentit Norjega, i instaluar nga SHBA-të, i cili kishte qeverisë vendin (Panamanë) për një dekadë me pelqimin dhe ndihmën e Amerikanëve, dhe i kishte thënë Norjeges:

"Ky është fundi yt, dhe kerko azil", fundi i citatit.

- Unë nuk mendoj se kjo histori i Panamasë i përgjigjet Qeverisë, as njerëzve të cilët janë kryeneq, nuk besoj se dikush do t'u shkoj në zyre dhe do t'ju jap lajmin e keq".

- Metafora, apo narrativa siç e quan shpesh Batoni, i dedikohet Kryeministrit Haradinaj për tarifat dhe konsistencën për kufijtë, dialogun me Serbinë, dhe ruajtjën e integritetit teritorial të Republikës së Kosovës se 17 shkurtit 2008!

Me gjasë, kjo është edhe porosia e sinkronizuar që do t'i drejtohet Presidentit Amerikan permes Bolltonit nga ana e treshës famëkeqe shqipfolëse: Rama, Thaçi Haxhiu, plus Vuçiqi ...!

- Faktori kohë, sikur u'a ngushtonë shpirtin dhe zënë frymën planeve serbe n'duartë shqipfolësve n'fjalë, për copëtimin dhe sakatimin e Kosovës martire...!

Durimi i Batonit, drejtë fundit...

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...