Presidenti Thaçi po merret po merret me zbulimin e vrasjeve - Bota Sot
Presidenti Thaçi po merret po merret me zbulimin e vrasjeve

Opinione

Presidenti Thaçi po merret po merret me zbulimin e vrasjeve

Nga: Prof. dr Binak Maxharraj Më: 16 mars 2019 Në ora: 12:36
Prof. dr Binak Maxharraj

 

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi shte i ftuar në emisionin e Baton Haxhiut, Zona e Debatit, Këta të dytë njihen fort mirë se bashkëpunojnë së bashku rreth çështjes së korogjimit të kufijve të Kosovës. Baton Haxhiun për "meritat" e tij në këtë çështje Presidenti kohë më parë ia pati ndarë edhe dekoratën Presidenciale.

Gjatë debatit Presidenti doli pak edhe në rolin e prokurorit duke theksuar se e di se kush e ka vrarë serbin Oliver Ivanoviç. Ai theksoi se prapa kësaj vresje qëndron "bosi" i krimit në veri, Milan Radojçiq. Radojçiq, thekson Presidenti njihet si i afërt me Kryeministrin Ramush Harajdinaj, të cilën e ka pritur për një vizitë në zyrën e tij, por ka harruar të theksojë se Radojçiq ka qenë edhe në zyrën e tij në Presidencë.

Bërja më gisht se Oliver Ivanoviqin e ka vrarë Milan Radojçiq është një lajm i mirë nga ana e Presidentit, i cili ndoshta e ka dorën e hajrit dhe t'i tregojë edhe aktorët apo porositësit e vresjeve të veprimtarëve shqiptarë pas luftrës.

Shpresojmë së kjo do të ndodhë nga ana e tij.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...