Flora Brovina “vret” të dhunuarën shqiptare, familjen e saj dhe krenarinë kombëtare! - Bota Sot
Flora Brovina “vret” të dhunuarën shqiptare, familjen e saj dhe krenarinë kombëtare!

Opinione

Flora Brovina “vret” të dhunuarën shqiptare, familjen e saj dhe krenarinë kombëtare!

Fatmir Bajraj Nga Fatmir Bajraj Më 16 maj 2019 Në ora: 23:09
Flora Brovina

Pse sot Flora, ku ishe deri sot, për kënd e bëre krimin sot?

Shkele, përdhose & përbalte nderin, moralin dhe dinjitetin e gruasë shqiptare, e gruasë t'përvuajtur, t'përdhunuar e t'poshtëruar ç'njerëzisht, Flora Brovina.

- Ajo grua shqiptare, është bija, gruaja, & nana jonë, andaj pse e vrave atë grua sot, pse e vrave n'sy t'publikut, n'Parlament?

Prej sot, ti s'je përfaqësuese e popullit, s'ke vend në tempullin e shënjtë të demokracisë parlamentare, dhe as n'jetën politike & publike.

Flora, ti ke bërë krim makabër sot, andaj je një kriminele e shkuar kriminelës.

Ti e di mirë Flora, se kombi ynë e ka t'shënjtë nderin e gruas, dinjitetin dhe integritetin e saj si një nga vlerat ma sublime dhe shtyllat më kulmore të familjës dhe shoqërisë, përdhosjën dhe përbaltjën e të cilave s'ka duruar e toleruar kurr n'histori.

Sot i nxore bojën paftyrësisë sate dhe bosave kriminel, vartëse e mjerë e të cilëve je ti Flora!

Ku e more atë foto, a e ke lejën e familjarëve t'viktimës, a ke pelqimin e gruas së dhunuar të cilën ti sot e vrave n'sytë e fëmijëve t'saj, t'familjës dhe shoqërisë?

Me siguri jo Flora!

Nuk ksihe lejën, por kishe urdhërin e kapo-bandave n'pushtet, e kishe urdhërin e binomit krimnal ; Hashimi & Kadria, n'kapje të shtetit dhe të cilët ; dje, sot dhe as nesër, nuk zgjedhin mjete e metoda për t'ruajtë e mbajtë pushtetin n'shtetin e kapur prej tyre.

Veprim përvers, amoral dhe jo human, fund e krye!

Krimi i juaj sot, bie ndesh me traditën, doket & zakonet tona t'farkuara, t'skalitura, t'gdhëndura dhe t'promovura ndës shekuj, krim të cilin, kurr s'ka rastisur t'a bëj asnjë burr normal, e lere më grua, dhe biles grua përfaqësuese e popullit n'tempullin e shënjtë të demokracisë parlamentare - n'Parlament.

Prej sot, për mua dhe shumicën absolute shqiptare, ti Flora Brovina, s'je bijë, grua & as nanë shqiptare, identitetin e ke pëmbysë me sjelljën tënde abuzive dhe kriminale për një interes meskin të grupimit mafio-kriminal të cilit i takon.

Kartë e ligë dhe neveritëse kjo:

Mbi fatkeqësinë tragjike të një gruaje të dhunuar e t'poshtëruar ç'njerëzishtë, n'sytë e familjës, fsheh tendencën për mbajtjën n'zap të shtetit dhe pushtetit kriminal të binomit: Hashimi & Kadria!

"Vrave" 20 mijë viktima të dhunës seksuale për të shpëtuar 2 kriminel n'maja të piramidës së shtetit të kapur prej tyre.
Kjo s'të bënë nder Flora Brovina Ty, familjës dhe as shoqërisë e cila nuk t'a kishte borgj këtë shperfaqje perverse amorale dhe abuzive.

Turpi do t'përcjell deri n'frymën e fundit të jetës, pamedyshje...!

Pse atëbotë, para 20 viteve nuk i'u bashkoheshe Nekibe Kelmendit në denoncimin e krimeve serbe mbi Kosovën, shqiptarët dhe viktimat e dhunuara seksualisht, por në vend të saj, more anën e atyre që dhunojnë, përsekutojnë dhe vrasin t'sotmën dhe t'ardhmën e fëmijëve tanë?

Atëherë heshte, dhe veprimi i sotëm, është n'sherbim të krimit dhe kriminelëve, dhe asesi n'sherbim të viktimës & viktimave të krimit dhe dhunimeve seksiuale mbi gruanë shqiptare, përgjithësisht!

Nxjerrja e fotos se krimit,akt pervers, amoral & qyqar!

Nuk është veprim me takt, nuk është veprim i pjekur politik dhe aq më pak, veprim patriotik & atdhetarë, JO!
Ishte veprim i porositur mbi bazën : "Qellimi arsyeton mjetin"!

Krimin mbi të dhunuarën e pafat shqiptare të para 20 viteve e bënë kriminelët serbë të uniformuar të regjimit të Millosheviqit për t'ngopë & knaqë egotë & epshet shtazarake mbi viktimën e pafuqishme dhe n'sytë e familjës dhe familjarëve, por shpërfaqja e fotos sot n'publik, është poaqë kriminale, anti-njerëzore dhe anti-kombëtare , Flora Brovina & Co!

Asaj dhe familjës së saj, u'a prishët definitivisht gjumin, trazuat ëndrratë dhe shkatrruat jetën, për t'vetmin qellim : Jetën tuaj dhe të bandave n'pushtet...!

Njollë & dëmkë të zezë kulturës shqiptare!

Turpi të mbuloftë Flora Brovina, bashkë me urdhërdhësit tuaj kriminel, amin!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...