Krimet e Serbisë në Kosovë gjatë luftes 1998-1999 - Bota Sot
Krimet e Serbisë në Kosovë gjatë luftes 1998-1999

Opinione

Krimet e Serbisë në Kosovë gjatë luftes 1998-1999

Nga: Florim Rrudhani Më: 17 maj 2019 Në ora: 20:34
Florim Rrudhani

Iniciativë politike për përfitime politike të subjektit me ligjitimitetin të rënë në skenen politike të kosovare Partia Demokratike të Kosoves, vonesa abuzimi është e papranushme për poena politikë, edhe më e papranushme është për publikimin e fotos së dhunimin e nënes apo motres tonë shqiptare.

Pse nuk e keni përkrahur autorin e librit të ndërtuar në bazë të fakteve edhe dëshmeve okulare të të mbientuarit masakrave apo vrasjeve civile shqiptare nga policia ushtria serbe z. Josef Marttinsen. I cili mbledhi fakte edhe dëshmi për katër vite në Kosovë 2008-2012, ku titulli i këtij libri është Whats Happend in Kosovo (Çfarë ka ndodhur në Kosovë) pse nuk e keni përkrahur? përkundrazi e keni përndjekur punen e tij sebashku me Eulexi.

Kryetar i Kuvendit të Kosoves z. Kadri Veseli uroj që ke marr seriozisht këtë përgjegjsi por duhet të kërkosh llogari për Malisheven , se si kan figuru njerzit të rregjistruar të gjallë në listat e Komunes së Malisheves ndërsa të vrarë nga policia dhe ushtria gjenocidale e Serbisë sipas rrëfimeve nga dëshmitaret okular të këtyre vrasjeve. z. Kadri Veseli Autorin e librit e Jossef Marrtinsen ku besoj se ka kontakte edhe Deputetja nga rradhet e partisë të cilen e drejtoni ju znj Flora Brovina. Do të ndihmojë shum iniciatives tënde të qëlluar nëse nuk është për qëllime politike.

Do të jap edhe emra se si e kan luftuar disa politikan të komunave tona, ndërsa për prova që ka kryer Serbia në Kosovë ke librin e cekur më lartë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...