The Punisher & Ndëshkuesi & Kadri Veseli - Bota Sot
The Punisher & Ndëshkuesi & Kadri Veseli

Opinione

The Punisher & Ndëshkuesi & Kadri Veseli

Nga: Luan Mehmetaj Më: 20 qershor 2019 Në ora: 16:54
Luan Mehmetaj

Ndëshkuesi - njeriu që nxori gjithë fuqinë ndëshkuese kundër krimineleve. (Film i çmuar në kinematografinë botërore).

Fytyra e ndëshkuesit në filmin e parë ishte mbresëlënëse, për faktin se filmi zgjoj ndjenjën e ndëshkimit kundrejt së keqes. Kjo gjë e entuziazmoj publikun.

Kur shtëpia filmike e pa se filmi solli mjaftë interesim, atëherë nxori në treg vazhdimin e filmit; "the punisher 2". Fytyra e aktorit në "punisher 2", nuk ishte më aq mbresëlënëse për publikun, sepse e kuptuan se ai do t'i ndëshkoj kriminelet njësoj si i pari, veçse ky do të ishte pak më ndryshe në pamje dhe aksione.

Dhe, kjo është fytyra e Kadri Veselit, "ndëshkuesit". Megjithatë, fytyra e tij ka një dallim prej punisher-it të vërtetë. Punisheri i vërtetë, asnjëherë nuk buzëqeshi kur ndëshkonte.
Publiku le të mendoj se filmi nga shtëpia filmike PDK, nuk realizon punisherin e vërtetë, sepse vërtetë mungon aktori që nuk buzëqeshë!

Kadri Veseli mund të jetë protagonisti i Godfather-it, por asesi i punesherit.

Publikë e dashur, ka një dallim mes Punisher -it dhe Godfather - it. Trillerin e të dy filmave e keni pa, tani po prisni ta shihni komplet filmin. Kujdes nga shtëpia filmike. Ata janë të njohur në trillimet e tyre. Ju jeni publikë, nga ju varet shtëpia e tyre, kurse ju vareni nga filmi i tyre. Për një moment, ju mund të luani " The Punisher".

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...