7 kilometrat që s'i pamë në kontratën e Rasim Selmanaj & Kelkos group - Bota Sot
7 kilometrat që s'i pamë në kontratën e Rasim Selmanaj & Kelkos group

Opinione

7 kilometrat që s'i pamë në kontratën e Rasim Selmanaj & Kelkos group

Nga: Luan Mehmetaj Më: 24 qershor 2019 Në ora: 16:49
Luan Mehmetaj

 

1. Projekti më i madh zhvillimor për komunen e Deçanit.
2. Investimi më i madh për qytetarët e Deçanit.
3. 30% e ujit të lumit nuk guxon të mungoj në asnjë rrethanë.
4. Kthimi i gjëndjes së mëparshme të lumit.
5. Asfaltimi i 7 kilometrave rrugë.
6. Punsimi.
Etj...

Këto ishin fjalët e kryetarit dhe komunës gjatë nënshkrimit të kontratës me Kelkos Group për ndërtimin e hidrocentraleve. Tani, ne pyesim: çfarë përfituan qytetarët e Deçanit dhe komuna e Deçanit nga kjo kontratë?

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...