Në pritje të zgjedhjeve parlamentare - Bota Sot
Në pritje të zgjedhjeve parlamentare

Opinione

Në pritje të zgjedhjeve parlamentare

Muharrem Qafleshi Nga Muharrem Qafleshi Më 23 gusht 2019 Në ora: 12:48
Ilustrim

Para 3 viteve pikërisht në këtë datë të vitit 2016 pata shkrua këtë:

Sipas të gjitha gjasave zgjedhje do të këtë para vitit të ri, për aq sa kuptojë dhe ndjekë përditshmërinë politike në vend.
Nëse LDK-ja tërhiqet nga koalicioni do të përfiton dhe në zgjedhje do të del me e suksesshme, por nëse PDK-ja e prish koalicionin atëherë ajo do të dal fituese e zgjedhjeve.
Varët se çfarë proteza do të luhen nga partitë në koalicion.

Ndërsa në këto zgjedhje  që po afrojnë ose që do të ndodhin brenda 45 ditëve, po flitet e përflitet se prapë do të ndodh koalicioni LDK-PDK, me këtë do të varrosët si parti LDK-ja.

Ujërat tashme janë turbulluar aq shumë, sa që është e vështirë, për të mos thënë e pa mundur që të kthjellohen përsëri, ky ujë duhet derdhur! Me këtë metaforë mendojë se duhet të largohet kasta e vjetër politike për t’ia lëshuar vendin njerëzve të rinj, të ditur, të aftë dhe të padjallëzuar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...