A nuk po e shihni në çfarë niveli keni ra? - Bota Sot
A nuk po e shihni në çfarë niveli keni ra?

Opinione

A nuk po e shihni në çfarë niveli keni ra?

Nga: Islam Fejzullahu Më: 4 nëntor 2019 Në ora: 19:29
Ilustrim

Derisa bisedimet ne mes  të grupeve punuese të dy subjekteve politike si fitueset e zgjedhjeve per të arritur pajtushmëri për kolaicion pas zgjedhor dhe formimin e qeverisë dhe ndarjen e pushteteve,kreret e LDK me deklerata hipotetike e personale po dalin sikur janë vendimmarrësit kryesor per  gjithqka vetem evetem per te arrit teket e tyre individuale!

Isa Mustafa lakmiqari i postit të presidentit të vendit me deklerata te tilla sikur kercnon VV dhe kurtin se po nuk u vendos tani qe ai te behet president sikur me rastin Thaqi,shkojmë ne zgjedhje te reja?Ndaj mendimin me numer te madhopinionistesh se me keqardhje them ndiejm keqardhje per simpatizantet dhe klasen e re e te moderuar dhete pa korruptuar ne LDK sepse po shkove ne zgjedhje edhe ty personalisht e edhe subjektit të cilit ia keni ven litarin e terhiqni sikur lopen kur e mjel vetem per vete sovrani do ua tregoj vendin dhe poziten sikur subjekteve te deritashme pushtetare!Strategjin hegjemoniste dhe komuniste te cilen po e perdorni me shantazhe dhe kercnime se bashku me Lutfi Hazirin qe kur ju t e siguroni postin e presidentit atij tia rezervoni  vendin e kryetarit të LDK është një plan i juaj dheplrak dhe mendoni se tjeret nuk shofin e as nuk dijn planet tuaj dhe pas te gjithave ti viktimizoni mu ket kuader të ri e modern me akuza per humbjen e zgjedhjeve të LDK?

Jo zotrote sepse sot pikërisht ju jeni ata te cilet me startegjinë ejuaj te cilen e pregaditet qysh para fushates qe shtabin zgjedhor ia besuat Lutfi hazirit pikërisht metendenc qe ai të terhiqet nga kandidatura per kryeminister,per ta shperblyer meketo te sipershenuarat jeni ata qe i humbet zgjedhjet!Deshmie vertetë është pikërisht aktiviteti i kesaj klase te re

politike;Vjosa,Lumiri,Avdullahi,Kujtimi,Dritoni,Antorni,Hikmetja e shum  te rinj tjerë e deshmuan dhe arriten qeta senzibilizojnë dhe ta kthejnë ne binar te hsendosh dhe rrugë të drejtë pikërisht keta per vetem një muaj sesa ju klani i vjeter  per aq vjetsa jeni ne krye te partisë!Dhe opicioni  juaj per tu krekosur apo perte akuzuar perdoret at strategji;Nese i fitojmë zgjedhjet  fitorja iu atribuohet pikrisht juve(klanit mafioz te vjeter),nete kundereten nese i humbim zgjedhjet goditja i shkoj pikërisht kesaj klasete re mene krye Vjosen,ndersa ju te mbeteni prap te pa prekun?Por fatbardhësisht keto strategji komuniste ma nuk ju pijnë uj sepse vet sovrani  vendosi se kujt duhet ti besohet pas Rugoves per Rugovizem!

Mjaft ma se nuk po ju shkon tutje hapni rrugë dhe lironi ata te cilet po i kerkon dhe mbështet populli dhe te cilet i jan kthyer popullit jo posteve individuale.Ta dini se historia do ju godet paralel me te gjithë ata te cilet ia sollen te gjitha te keqijat vendit dhe popullit derimetani.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat