Thirja ime LDK-së! - Bota Sot
Thirja ime LDK-së!

Opinione

Thirja ime LDK-së!

Nga: Fatmir Bajraj Më: 18 nëntor 2019 Në ora: 21:27
Vjosa Osmani

Si bashkëfituese e zgjedhjeve të 6 tetorit, pra si bashkëfituese me LVV-në në ish opozitë, por e dalë e dyta pas LVV-së e cila doli e para dhe me një diferencë minore, por e para ...!

Si LDK ju takon:

T'preni shortin dhe LVV-ja t'zgjedhë.

Psh :
Në njërën anë posti i Kryeminstrit, dhe në anën tjetër ai i Presidedentit dhe Kryeparlamentarit.

Nëse kjo ndarje e posteve & pozitave në ndarjën e përgjegjësive të partnerëve të koalicionit qeverisës nuk i pelqen LVV-së, atëhërë LVV-ja le t'prenë e LDK-ja t'zgjedhë.

Nëse edhe alternativën e dytë nuk e pranon LVV-ja, atëherë ajo merr mbi supe peshën e deshtimit të arritjës së koalicionit qeverisës me LDK-në, rrugë kjo e cila e shpie LDK-në në opozitë dhe LVV-në në kerkim të partnerëve tjerë për bashkëqeverisje.

Vendi shkonë në zgjedhje t'reja & t'jashzakonshme vetëm me vullnetin e 50+1% të përfaqësuesve të popullit në Kuvendin e Kosovës, dhe atë, pasi t'shteren të gjitha solucionet që jep Kushtetuta e Republikës së Kosovës.

Nese vendi detyrimisht shkonë n'zgjedhje t'reja,

Sovrani është sikur Zoti : Jep dhe merr!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat