Jo more “Veshi i popullit” është Albini - Bota Sot
Jo more “Veshi i popullit” është Albini

Opinione

Jo more “Veshi i popullit” është Albini

Nga: Kimete Berisha Më: 18 dhjetor 2019 Në ora: 14:15
Kimete Berisha

Me pas qenë Albini 'Sy i popullit' qysh po thu' Ti, nuk të kish padit Ty për shpifje.

Lëre se përveç i poshtër Ti qenke edhe injorant.

Ti je i dyshuar për krime nga Gjykata Speciale, por qind për qind 'fajtor' nga populli.

Njëqind gjykata me ua dhënë Juve Lirinë, në popull mbeteni si fytyrat më kriminale dhe më të rrezikshme të historisë.

Ty sidomos, nuk të 'lan as Ibri'.

U kry tash. Pini maca ujë.
Kush që ua heq bindjen shqiptarëve se SHIK-u ishte organizatë kriminale, nuk ka.

Prandaj, ha 'tortë sa të duash.
Koha Juaj 'shkoi'.
Në daç organizo bankete në aeroport për kthimin tënd qesharak nga 'sylahu' një ditor, në daç 'baje minaren në shpinë' se kush seriozisht nuk t'merr.

Ti je tinëzar dhe frikacak.

P.S. Po pritoj m'u bë telashe se goxha fort ma ka shishmu Albini me të padit edhe vetë, se Ti e din mirë që në emrin tënd, njerëzit e t'u t'Përzerenit më kanë 'marrë n'pyetje' dhe m'kanë kërcënu.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat