Uniteti dhe intelegjenca e shpresës - Bota Sot
Uniteti dhe intelegjenca e shpresës

Opinione

Uniteti dhe intelegjenca e shpresës

Nga: Petrit Dibrani Më: 17 shkurt 2020 Në ora: 11:40
Pamje nga homazhet

Nismë e mbarë e krerëve institucional, me rastin e 12 vjetorit të pavarësisë së Kosovës!

Homazhe në kompleksin memorial  "Adem Jashari" në Prekaz të bashkuar, përkulje para familjes sonë MITIKE Jashari, përkulje  para varrit të ideatorit dhe arkitektit të shtetit të Kosovës Ibrahim Rugova, tregojnë shumë qartë se krerët e republikës së Kosovës, janë të bashkuar dhe të vendosur të kthejnë shpresën te qytetarët e republikës.

Uniteti, përpos  që sjell fuqi, na sjell edhe dije, intelegjenc!

Vetëm kështu të bashkuar, por jo vetëm në përvjetore por q'doher, para sfidave që na dalin para, do të ndërtojmë një shtetë stabil, me ekonomi të zhvilluar, shtetë ligjor dhe me prosperitet për gjeneratat që vijnë pas neshë.

Të nderuar krerë institucional, të besojmë dhe punojmë që amanetin, porosin e dëshmorëve të Kombit ta dërgojmē në vend!

Urime, gëzuar 12 vjetori i republikës sonë të përbashkēt.

Kosovë 12 vjet shtetë!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat