Letër për Presidentin Meta - Bota Sot
Letër për Presidentin Meta

Opinione

Letër për Presidentin Meta

Ilir Malindi Nga Ilir Malindi Më 22 maj 2020 Në ora: 10:31
Ilir Meta

Zoti President.

Për të shpëtuar Shqipërinë e vetmja rruge është ajo e arrestimit të sëmurit psiqik Edi Rama. Ky njeri ka simptoma të rrezikshme sadizmi, mashtrimi etj. Pasoje e sëmundjes mendore të tij ku është shtruar në psikiatri si në Shqipëri ashtu edhe në Paris të Francës me diagnozën "skizofreni agresive". Nen kujdesin e dr.prof. Mentor Petreles pacienti Edi Rama u shtrua në spitalin në 5 të psikiatrisë tek kafazi me hekura dhe me pas tek kati i tretë në një dhomë me të ndjerin Ardian Klosi një publicist i njohur mbarë kombëtar ku para disa vjetësh vrau veten. Ishte korriku i vitit 1984. Ne shtrimin e tij forcërisht kontribuoi edhe komshiu i tij kompozitori i famshëm shqiptar Nikolla Zoraqi.

Kjo sëmundje është tepër e rrezikshme tek personat që janë diagnostikuar me këtë diagnoze dhe zakonisht këta mbyllen në kafaze hekuri nëpër spitale psikike. Mendoni që grupi i strukturuar kriminal i Rilindjes e vuri kryetar partie dhe kryeministër. O Zot!!Lexoni për këtë diagnozë që ka pacienti Edi Rama. Është katastrofe kombetare. Kushdo mund ta shohi kartelën e të sëmurit psikik Edi Rama në internet mbasi ja ka nxjerrë miku i tij Mero Baze tek gazeta "Tema" ku ka dhe një shkrim tjetër ku në Gjykatë ai akuzon babain e tij Kristaë Rama se ka patur marrëdhënie me artisten Matilda Makoci dhe si rezultat i këtyre marrëdhënieve lindi djali i tij Grigori që kurrë nuk e njohu apo ti jepte pensionin ushqimor.

Këtij njeriu i duhen vënë hekurat dhe ta shtrojmë në psikiatri. Një nga simptomat e kësaj sëmundje është këmbëngulja e këtij njeriu që fantazitë e tij me gjithë ëndrra që shikon natën do ti shpjerë deri në fund edhe pse janë të rrezikshme për njerëzit e familjes apo shoqërisë aty pranë. Po për mbarë popullin dhe shtetin?!!

A guxon kush ta denoi kete njeri.Jo, ai do mbroet me kartelen e tij si i sëmurë psikik dhe Gjykatat në asnjë vend të Globit nuk mund ta dënojnë penalisht veç shtrim i detyruar në një institucion mjekësor psikiatrik. Prandaj për këtë njeri rrugë tjetër nuk ka. Veproni dhe mos tju dhimbset mbasi janë dhjetar shqiptar të vdekur nga veprimet ose mos veprimet e këtij sadisti.

Mos e shpini vendin drejte katastrofës kombëtare me këtë të sëmure psikike. Çdo bashkëpunim me Edi Ramen dhe grupin e tij anti kushtetues përbën Tradhti të Lartë.Vazhdon me sqarim për Presidentin Meta

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat