Nëse e harrojmë të kaluarën, ajo mundë të përsëritet! - Bota Sot
Nëse e harrojmë të kaluarën, ajo mundë të përsëritet!

Opinione

Nëse e harrojmë të kaluarën, ajo mundë të përsëritet!

Nga: Petrit Dibrani Më: 30 maj 2020 Në ora: 16:52
Petrit Dibrani

Harresa dhe mos restaurimi, i kullave të familjes sonë MITIKE Jashari, tregon shumë qartē, mos respektin ndaj familjes sonë MITIKE Jashari.

Nëse ne si Shqiptarë, kudo që jetojmë dhe veprojmë, harrojmë të kaluarën tonë, a thua kush duhet ta mbaj në mendje!?

A thua pse, u flijua familja jonë Jashari?

A duhet të harrojmë?

A duhet amaneti i të gjithë, dëshmorëve të kombit të shkojë në vend?

A mundemi t'i restaurojmë, kullat e Jasharajve?

A kemi mundësi, ne si shqiptarë ti restaurojmë kullat?

A duhet, t'i restaurojmë kullat e Jasharajve?

Pse duhet t'i restaurojmë?

Të gjitha këto pyetje, kanë përgjegje!

PO, ne duhet, mundemi, duam dhe do t'i restaurojmë, kullat e Jasharajve pikë.

Unë, fillimishtë si shqiptarë, pastaj si qytetari më i thjeshtë i Republikës së Kosovës; Kërkoj të hapet një, gjirollogari bankare, enkas për grumbullimin e mjeteve financiare, për restaurimin e kullave Jashari.

Faleminderit për mirëkuptim!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat