Amerika, Demokracia, Liria - Bota Sot
Amerika, Demokracia, Liria

Opinione

Amerika, Demokracia, Liria

Nga: Skënder Karaçica Më: 2 qershor 2020 Në ora: 18:22
Skënder Karaçica

Populli amerikan, përseri,do të mund njollën e zezë të racizmit...!

Amerika do të jetoj sa vetë universi,me tiparët e vlerave universale të demokracisë,të lirisë,të barazisë dhe në krah të njërëzimit në botën e lirë dhe kundër regjimeve të orëve të gjenocidit dhe të shembjes së këtyre vlerave...!

Amerika do të kaloj orën e dhimbjes për vdekjen e njeriut të saj me ngjyrë!Populli amerikanë,di të ruaj këto vlera shekullore të jetës e të barazisë se në këtë shtet(fidanishtja)e demokracisë të gjithë pa dallime janë të barabartë!

Amerika do të mbetët po ajo e fortë,e zhvilluar,me projektin ndërkombëtar:Liri,Barazi,Zhvillim...!

Amerikë të bekoftë Zoti!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat