Lumir Abdixhiku, ministri më i mirë që ka pasur Kosova - Bota Sot
Lumir Abdixhiku, ministri më i mirë që ka pasur Kosova

Opinione

Lumir Abdixhiku, ministri më i mirë që ka pasur Kosova

Faton Mehmeti  Nga Faton Mehmeti  Më 3 qershor 2020 Në ora: 16:45
Lumir Abdixhiku

Kur flasim për dinjitet, moral, parime etj, padyshim se duhet përmendur ministrin ende në detyrë Lumir Abdixhiku. Në pozitën e ministrit të Infrastrukturës dhe Ambientit, Lumir Abdixhiku ka treguar punë shumë të mirë, me dinjitet dhe kurajo të madhe, mbi të gjitha edhe duke dhënë shembull të mirë.

Nën drejtimin e tij si asnjëherë më parë ministria e Infrastrukturës ka bërë punë të shkëlqyer. Anulimi i shumë tenderëve të dyshimta, pastaj projektet e paraqitura përpara Bankës Botërore, puna cilësore e tij janë mjaftueshëm për të kuptuar se z. Abdixhiku ka bërë punë të shkëlqyer.

Përkundër punës së tij të mirë, Lumiri nuk pranojë të shkelte mbi parimet e tija, që të bëhet pjesë e një qeverie me Listën Srpska, dhe kundër vullnetit të qytetarëve. Andaj, puna e tij duhet të jetë shembull se si punohet me nder, se si një ministër mbi të gjitha ka parime, moral dhe nuk i nënshtrohet egove për pozitë.

Me pak fjalë, Lumir Abdixhiku është ministri më i mirë që ka pasur Kosova ndonjëherë. Faleminderit Lumir, që dha një shembull se si punohet me nder dhe dinjitet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat