Për ty kryetari i Kosovës

Opinione

Për ty kryetari i Kosovës

Nga: Fatime Gjata Më: 5 qershor 2020 Në ora: 10:41
Fatime Gjata

z. Hashim Thaçi
      
     Vitet 1999 pas luftes vizitove  Mirashin .
Gezim e super gezim . Te gjithe punetoret u rreshtuam ne pritje te çlirimtarit .
Erdhe . Une te prita me nje buçet me lule dhe ti citova keto vargje : 

         z. Kryeminister 

Ti na e theve amulline 
UÇK-ja na e solli lirine 
Urime pra , urime dhe gezuar Kosoven e lire e demokratike !

Sot : 05.06.2020 lexova :
Kryetari Thaçi tha :
Kurti , po te me degjonte sot do te ishte kryeminister ! 
Une sot e kuptova qe Kosova ma nuk  eshte : as e lire e as demokratike !!!

Sot po i citoje keto vargje :

Amulline qe e theve 
Na e ketheve 
Lirine qe e solle
Na e tjetersove !
      ....
Jam teper e indinjuar dhe e shqetesuar . 
Albini ne zgjedhje kishte 180.000 vota  i vetem ndersa krejt qeveria e Kosoves sot i ka 147.000 vota ...
A i thojne kesaj : 
Liri  ,  demokraci ?!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat