Në Kosovë pati luftë dhe jo konflikt - Bota Sot
Në Kosovë pati luftë dhe jo konflikt

Opinione

Në Kosovë pati luftë dhe jo konflikt

Nga: Skënder Karaçica Më: 12 qershor 2020 Në ora: 16:22
Skënder Karaçica

Në diskursin politik të ditës dhe në shtypin botërorë,po dëgjohet e po lexojmë (diskursin)politik,diplomatik dhe të shtypit botërorë se në Kosovë pati konflikt shqiptaro-serb dhe jo (diskursi)pati luftë(!).

Si është e drejtë,që,të preferojnë (diskursin)konflikt në Kosovë,kurse në hetimet që po i bënë (Gjykata Ndërkombëtare në Hagë)thuhet se ,,prokurori po i heton dhe po i fton në dëshmi për krimet e (mundshme)të luftës në Kosovë,,shumë pjestarë të UÇK-së(sic!).

Pse dy ,,standarde,,të drejtësisë ndërkombëtare,kur e kur është në pyetje lufta e Kosovës për Liri dhe Pavarësi,që nuk ishte (vetëm)konflikt shqiptaro-serb,por luftë për çlirimin e Kosovës nga regjimi i  Serbisë.

Lufta e UÇK-së dhe ndihma e miqëve ndërkombëtarë të udhëhequr nga Gardiani i Lirisë së Kosovës,AMERIKA me aleatët evropianë,sot KOSOVA feston 21-vjetorin e çlirimit dhe DITËN e LIRISË!

E paçim për jetë të jetëve,LIRINË dhe PAVARËSINË e KOSOVËS...!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat