Mos xhelozoni e injoroni, por veproni dhe punoni! - Bota Sot
Mos xhelozoni e injoroni, por veproni dhe punoni!

Opinione

Mos xhelozoni e injoroni, por veproni dhe punoni!

Nga: Petrit Dibrani Më: 18 qershor 2020 Në ora: 11:14
Petrit Dibrani

Ju, mjeran në politik, mos nxisni dhe habisni, s’ka shkëmbim territorial, s‘ka Asociacion të Komunave serbe me status të veqantë!

Kuptoni, s’ka!

Shkëmbimi territorial është propagandë serbe, kuptoni, mos nxisni urrejtje dhe dhunë....

Artin e së mundurës, me emrin Politik - Diplomaci, s’munden të gjithë ta bëjnë dhe të ken sukses, prandaj lexoni, mësoni dhe veproni e punoni.

Është folur dhe shkruar shumë, për shkēmbim territoresh dhe Asociacionin e Komunave serbe, vetëm s’po e di a është, shkruar ndonjë libër!?

Fëmiu me emrin Kosova Republikë, i ka mbushur, 12 vjet!

Ju, mjeran në politik, mendoni nga kush u krijua?

 

Lexoni dhe mësoni, e mos harroni!

Jo, dhunë e destabilizim...

Po, punë dhe angazhim....

Shkurt e shqip dhe troq!

 

Gjergji ynë i dytë.

Edhe hana do t’a dijë.

Edhe dielli do t’ket pa.

Se për qark ksaj rrotullie.

Si Shqypnija ‘i vend nuk ka!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat