Të pabesët dhe Tinzarët - Bota Sot
Të pabesët dhe Tinzarët

Opinione

Të pabesët dhe Tinzarët

Nga: Ismet Rashiti Më: 20 qershor 2020 Në ora: 19:09
Ismet Rashiti

Sot, po votohet,
brenda sojit,
kundër mendimit,
besimit, shpresës
kundër ndryshimit,
dhe fjalës « Beso » !
nga kreu që kurrë,
s’ka pasur besë !
Sot po votojnë,
kundër Vjosës,
gruas së fjalës,
dijes dhe drejtësisë,
po votohet turpi,
mbi besimin,
e kërkuar 
dhe të premtuar !
me këngë e daulle !
Sot po votojnë,
Kundër Vjosës,
të pafjalët,
dhe tinzarët,
ata që natën,  
i kanë kryer pazaret !

Më, 20 qershor 2020, Zvicër

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat