“Bota sot” do vazhdojë të mbijetojë, gjithmonë në shërbim të Atdheut - Bota Sot
“Bota sot” do vazhdojë të mbijetojë, gjithmonë në shërbim të Atdheut

Opinione

“Bota sot” do vazhdojë të mbijetojë, gjithmonë në shërbim të Atdheut

Faton Mehmeti Nga Faton Mehmeti Më 26 qershor 2020 Në ora: 17:08
Foto ilustrim “Bota sot”

Në 25 vjetorin e saj, gazeta kombëtare “Bota sot“ vazhdon ta ruaj identitetin e saj kombëtar, duke i shërbyer të vërtetës.

Duke qenë zëri i i fjalës së lirë, për të cilin kemi nevojë më shumë se kurrë, "Bota sot" ka qen cak i armikut. Megjithatë ka mbet gjithnjë në shërbim të çështjes kombëtare, në shërbim të kauzës kombëtare.

Gjithashtu “Bota Sot “ ishte edhe cak i shantazheve, kërcënimeve nga ata që Kosovën e shohin si plaçkë të pas luftës.

Përgëzim për këtë 25 vjetor, sidomos për guximin tuaj të pashembullt, kurajën dhe dinjitetin që keni shfaqur në vazhdimësi.

Duke ju dëshiruar edhe shumë suksese të tjera, me shpresën që zëri juaj ndaj së vërtetës mos të shtërrojë kurrë.

“Bota sot” do vazhdojë të mbijetojë, gjithmonë në shërbim të Atdheut.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat