Armiku kurrë nuk të sjellë lule... - Bota Sot
Armiku kurrë nuk të sjellë lule...

Opinione

Armiku kurrë nuk të sjellë lule...

Nga: Nijazi Halili Më: 30 qershor 2020 Në ora: 09:44
Nijazi Halili

Diplomaci serbe thikë pas shpinës për shtetin e Kosovës, e vertet thënja se Serbia e do një Kosovë pa shqiptarë, po vertetohet edhe ngritja e Aktakuzës kundër Presidentit Thaçi dhe Kryetarit Veseli, në momentin historik për Kosovën.  A do të mbushemi mend  njëherë përgjithmonë  se armiku kurrë nuk sjellë lule...

Është kohë për unitet, bashkim të mendjes dhe forcës e diplomacisë për një të ardhme më të mirë.  Mos t'i shikojmë interesat dhe teket e inatet  personale sepse këto nuk prodhojnë asgje, për veq se përqarje, regjenerim të krizave dhe  dëmtim të imazhit të vendit në sferën ndërkombëtare.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat