Koha për bashkim, jo për ndarje dhe linçim.... - Bota Sot
Koha për bashkim, jo për ndarje dhe linçim....

Opinione

Koha për bashkim, jo për ndarje dhe linçim....

Nga: Petrit Dibrani Më: 8 korrik 2020 Në ora: 10:50
Petrit Dibrani

Vetëm duke mbrojtur, simbolin kombëtar shqiptarë UÇK-së dhe Republikën dalim të fituar.

Reagimi i bashkrenduar, i tregon botës mbarë, se ne jemi të bashkuar!

OVL-ës, nuk është e ashtuquajtur!

Organizata e veteranëve të luftës, është pjesë e simboli kombëtar shqiptarë UÇK-ës.

Ata, dikur të bashkuar, rreth flamurit kuq e zi, në mbrojtje të Atdheut, të gatshëm për të dhënë, jetën për lirinë që ne sot po e shijojmë.

Gjaku i derdhur dhe gjymtyrët e dëmtuara të ushtarëve të lirisë, duhet t’na bashkojnë, jo t’na ndajnë dhe përçajnë.

Të gjitha organizatat, e dalura pas luftës nga UÇK-ës janë populli, dikur të bashkuar Atdheun për ta çliruar.

Linçimet dhe fyerjet, ndajë njëri tjetrit, krijojnë ndarje dhe huti!

Nëse hapim tema rreth së shkuarës dhe të tanishmes, atëher do ta kuptojmë, se kemi humbur të ardhmen....

Politika, s’duhet të jetë lojë, apo bisnes serioz, duhet të jetë veprimtari serioze!....

1. Qëllimi e arsyeton mjetin!

2. Ku janë çlirimtarët, aty dyshohet më tepër!

3. Të jesh i ditur, nuk mjafton, dituria duhet aplikuar!

4. Kënaqësia më e madhe në jetë, është kënaqësia e të kuptuarit!

“Bashkim dhe fuqi, jo ndarje dhe huti”

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat