Vlerat e luftës çlirimtare, duhet të mbrohen me ligj të veqantë...! - Bota Sot
Vlerat e luftës çlirimtare, duhet të mbrohen me ligj të veqantë...!

Opinione

Vlerat e luftës çlirimtare, duhet të mbrohen me ligj të veqantë...!

Nga: Petrit Dibrani Më: 11 gusht 2020 Në ora: 21:28
Petrit Dibrani

UÇK-ës, ka krijuar histori!...

Vlerat e luftës, duhet të mbrohen me ligj të veqantë, as që duhet diskutuar, s’e a duhet të votohet projekt ligji, për apo mbi vlerat e luftës, çlirimtare.

Ata që projekt ligjin se votojnë, tregojnë qartë sa janë të gatshëm UÇK-ës, nga hijenat ta mbrojnë...!

Ushtria Çlirimtare e Kosovës, me gjakun e derdhur për Liri, ka krijuar histori...

Ligji dhe krijimi i tij...

Ligji është një sistem rregullash dhe normash shoqërore që njerëzit duhet ta ndjekin në një shoqëri, apo në ndonjë shtet, vend. Ligjet vendosen dhe zbatohen nga institucionet dhe organet ligjore, përkatëse të shoqërisë. Ligji është marrëveshje e përcaktuar me disa fjalë nga një bashkësi njerëzish apo njerëzimit.

Projekt ligji, mbi vlerat e luftës çlirimtare, shumë i vonuar, duhet sa më parë, për ta procesuar!...

Pse duhet votuar projekt ligji, mbi vlerat e luftës...?

UÇK-ës, mbarë populli shqiptar.

UÇK-ës, simboli kombëtar shqiptar.

UÇK-ës, gjaku ynë, që nuk falet.

UÇK-ës, dinjiteti ynë kombëtar.

UÇK-ës, krenaria jonë kombëtare dhe 

UÇK-ës, vlera më sublime, kombëtare shqiptare...!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat