Zgjedhja e Presidentit të Republikës...! - Bota Sot
Zgjedhja e Presidentit të Republikës...!

Opinione

Zgjedhja e Presidentit të Republikës...!

Nga: Petrit Dibrani Më: 13 gusht 2020 Në ora: 11:12
Petrit Dibrani

Të thuhet se, z. Ramush Haradinaj e ka kauz personale, partiake dhe s’është në garë me të tjerët nominimin apo kandidimin për President, shumë e pa kuptimt dhe shumë qesharake...

Kauz, ta quajmë kandidimin për tu zgjedhur President i Republikës, haha.

Nuk e di s’po kuptoj!

Gara për President ende s’ka filluar, mos u ngutni mos ngarendni Republika e Kosovës e ka Presidentin, mos u mundoni të parashikoni dhe zbuloni dhe në fund, s’i ç’doher të gaboni.

President i Republikës së Kosovës, mund të zgjedhet ç’do shtetas i Republikës së Kosovës, i cili e ka mbushur moshën tridhjetë e pesë ( 35 ) vjeçare, s’duhet domosdoshmërisht të jetë Lider i ndonjë subjekti politik, përkundrazi....!

Ne e kemi Presidentin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat