Kufijtë e asociacionit!

Opinione

Kufijtë e asociacionit!

Nga: Melihate Tërmkolli Më: 16 shtator 2020 Në ora: 16:26
Melihate Tërmkolli

Të gjithë ata që kur e bënë Marrëveshjen për Asociacionin e komunave me shumicë serbe thoshin se ai është veç një OJQ, çka kanë tani që përhapin panik e rrezik?

Ka marrë fund logjika e “patriotëve” të cilët çdo punë që e bëjnë ata kur janë në pushtet ose në bisedime është e mirë edhe atëherë kur e shkallmojnë këtë vend.

Logjika e mospranimit të suksesit të tjetrit edhe kur është në dobi të shtetit (Washington, 4 shtator 2020), ende vazhdon, fatkeqësisht!

Në veçanti nëse ai sukses e ka emrin LDK, në çfarëdo mënyre, “urra burra”, të gjithë kundër!

Natyrisht puna e asociacionit nuk ka pse të vëhet në tavolinën e bisedimeve me Serbinë, as nesër dhe asnjëherë!

As asociacion, as “korrigjim i kufijve”. Ҫdo bisedim për asociacion, tani pashmangshëm çon te kufijtë.

Serbia i don të dyja!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat