Aga Vuçiq! Ti je frikacak Vuçiq, je shume frikacak...

Opinione

Aga Vuçiq! Ti je frikacak Vuçiq, je shume frikacak...

Rexhep Shahu Nga Rexhep Shahu Më 16 nëntor 2020 Në ora: 10:37
Aleksandar Vuçiq

Ta dish qe ne krye aga Vuciq se je kokrra e gomarit, je shume llapush.

Kercenove Kosoven per lufte. Na cudite e na le pa mend. Kosoves ti i han mune sot per sot. Lufte me shqiptaret Serbia nuk ka bere kurre se nuk ia del, por Serbia ka bere gjithmone masakra ndaj shqiptareve dhae kete e kam shkruar dhjetra here, me masakrime na ka munde. Ndaj eshte krijuar ideja e frikes ndaj Serbise e jeton mallkimi te prefte Serbia, pasi serbet presin njerez ne qafe, shperthejne njerez me bajoneta, gra e femije dhe kete e kane bere dhe e bejne gjithmone serbe pa identitet, pa fe e atdhe, endacake, te burgosur, mercenare.

Vuciq, kercenove Kosoven me lufte se deshe te beheshe lajm, por nuk ta mban bytha te nisesh lufte me Kosoven edhe se te ngrijne e te shkrihen plumbat ne ajer, sepse sjellesit e garantuesit e lirise e pavaresise se Kosoves jane ne mbrojtje te saj, te qiellit e te tokes se saj, por edhe se sot Kosova nuk eshte ajo e para 100 vjeteve as e para 22 vjeteve. Sot Kosova ka ushtri profesionale dhe ushtrine me speciale ne rajon, ushtri me njerez te frymezuar per me mbrojte vendin e jo me endacake e te burgosur serbe qe i perdor per sulme e masakra ndaj civileve shqiptare Serbia.

Ti e di Vuciq se cfare ushtaresh prodhon Kosova, nese nuk e din pyet. Kosova prodhon ushtare per lufte, Serbia prodhon masakrues civilesh. Keshtu qe ti ke ndonje hall dhe don te fshihesh pas kercenimeve te tilla bajate. Tu befte halli mal por Kosoves ti rruash bishtin, nuk eshte Kosova ne fuqite e tua te vogla o liliput.

Se ti je frikacak Vuciq, je shume frikacak. Ti nuk je trim. Ti flet fjale kercenimi por harron se nuk eshte gjalle Milosheviqi qe te fshihesh pas bythes se tij. Kur ishte gjalle Milosheviqi ti beje trimin si zedhenes i tij sepse fshiheshe ne breket e tij, por sot ti je lepur. Edhe Serbia jote sot eshte karikature e Serbise se Milosheviqit.

Me fjalet e tua efektin e bere, efektin e llafazanit se shume po merremi me fjalet e tua.

Dikush te merr seriozisht, dikush trembet, por sot, ne kushtet e sotme, edhe pse ti mendon se Amerika eshte ne kaos dhe nuk ka mendjen tek Kosova, edhe pse mendon se Europa eshte e hallakatur, edhe pse e di se Rusia eshte nje karikature superfuqie e forte vec me fjale, pra edhe ne keto kushte Kosoves ti i han mune. 

Vuciq aga! 

Mos e harro kurre se Kosova eshte vendosje apo korigjim padrejtesie ne Europe, eshte rast sugeneris, eshte perjashtim ne historine boterore te luftrave, eshte rat fatkeq per ty e gjithe kafshet politkie serbe.

Nuk e merr kurre me Kosoven as me lufte as me paqe, por vec mund ta vonosh Kosoven ne udhen e saj.

Harroje se ti mund te shperthesh apo te nisesh lufte me Kosoven, por mund te qendrosh gjate ne kete lufte qe je dhe kete lufte presionesh e kurthesh mund ta intensifikosh sepse hala ka inferioritet ne Kosove dhe naivitet qe shohin endrra sikur SDerbia do ta njohe Kosoven e do ta ndihmoje te behet anetare e OKB.

Kur te treten keto endrra te politikaneve naïve shqiptare apo megallomane shqiptare qe enderrojne si Edi Rama kaush apo Hashim Thaci djale i mire, kur te behen esell shqiptaret do te shohin te bejne Kosoven shtet te forte dhe nuk do te mbajen mendjen a po na njeh a po na pranon Serbia.

Serbia nuk mund ta perdore Kosoven as per peng as per kusur as per biografi as per fushe beteje.

Vuciq aga!

Kosova eshte fati yt, ka ne dore fatin tend se ti vetem enderr e sheh Kosoven dhe mjaullin. Kaq ke ne dore, te mjaullish, te leshosh deklarata, te turbullosh cektinat, te perqafohesh me Edi Ramen, ta joshesh me kocka madheshtie se nuk ka dala akoma nje politikan apo udheheqes ne Kosove e Shqiperi qe ty te parit te te beje nje padi ne Hage per ato thirrjet tua kriminale qe per nje serb ti vret 100 te tjere jo serbe.

Mund te lehesh sa te duash si qeni qe i leh Hwnws, por kaq mundesh tw bvesh, Vuciq, te lehesh ne Hwnw.

Nuk me pyet mua askush ne Kosove se po te me pyesin do te thoja, mos u merrni me Vuciqin se nuk te han, nuk te kafshon, leh e ben ashtu kot sa per tu duke si ujk, por nuk ka asnje dhemb ne goje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat