Enver Hoxha e Mehmet Shehu ishin më të korruptuar apo Ilir Meta e Edi Ramë milionerët

Opinione

Enver Hoxha e Mehmet Shehu ishin më të korruptuar apo Ilir Meta e Edi Ramë milionerët

Nga: Sulejman Mehazi Më: 2 janar 2021 Në ora: 17:33
Sulejman Mehazi

Edhe ju keni mbetur të udhëheqni shtetin, horrat e bëmë, si në Shqipëri ashtu dhe në Kosovë e Maqedoni, kurrën e kurrës s'mund ta keni atë autoritetin e udhëheqësve të mëparshme komunistë. Ju  në Shqipëri në gishtë të vogël s'mund të krahasoheni me stilin, pamjet, fjalimet dhe politikëbërjen e udhëheqësve koministë të Enver Hoxhës.

Katërdhjetë vjet Enver Hoxha me shokë udhëhiqte Shqipërinë, po kurrë s'u bë miliarder si Ilir Meta, krahasoni Edi Ramë narkomanin e sotëm me Mehmet Shehun e Ramiz Alinë e djeshëm komunistë?

Rinia e atëhershme shqiptare para këtyre kolosëve komunistë, nuk dinte ç'është droga e ku ta pinte. Këta demokratë legenësa me politikën e tyre plaçkitëse përzunë gjysmën e popullatës shqiptare jashtë Shqipërisë, në kohën e Enverit jo që s'guxonin të largoheshin, po familjet bënin më pak nga tre e më shumë fëmijë, të gjithë punonin. Shkollimi e shëndetësia ishte në nivelin e duhur e pa lekë për pacientët, s'guxonte bile një të vjedh e të korruptohej se pastaj rëndë e rreptë dënohej.

Po  Prontot e Kosovës a krahasohen me autoritetet e shqiptarëve komunistë të Titos, asnjëherë; vetëm të krahasojmë fytyrat udhëheqëse të shëmtuara të këtyre të Kosovës me fytyrat e qeta të Mahmut Bakallit, Ali Shukriut, Sinan Hasanit, Fadil Hoxhës, Azem Vasit titistë, që një grimcë pasurie s'patën në krahasim të tanishmëve Mustafës, Hajredinajt, Hashimit, Kadrisë e tjerë, e vodhën fare shtetin e Kosovës.

Për politikanët shqiptarë të Maqedonisë, mos të bisedojmë më shumë, para 2001 aq të varfër saqë bukë s'kishin të hanë, tani të krekosur me para e pasuri.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat