Si shihet atdheu nga larg

Opinione

Si shihet atdheu nga larg

Skënder Karaçica Nga Skënder Karaçica Më 7 prill 2021 Në ora: 23:03
Naim Maloku

Aty e tej, e shoh shpeshherë në Facebook gjeneralin Naim Maloku,që del e thotë ndonjë fjalë. Para luftës, eprorin ushtarak e pata takuar në një takim shumë vëllazëror në Lubjanë dhe biseda lidhur me gjendjen e pushtuar nga regjimi fashist i Serbisë.

Kur djalmenia shqiptare(UÇK)doli maleve me zjarret e pushkëve për Lirinë e Kosovës, gjeneral Naim Maloku, zuri pritën ushtrisë dhe policisë së Serbisë për të ndarë rrugët dhe për t`i  thënë Millosheviqt se Kosova është e shqiptarëve...!

Me gjeneralin Naim Maloku, sot i ndërruam pak fjalë shumë vëllazërore. Unë i thashë në dritën e doktrinave ushtarake se, gjeneralët e ushtrisë nuk pensionohen...!I thashë gjeneralit që sa saherë ka kohën e programuar të shkojë e të shohë nga afër djalmeninë e Ushtrisë së Kosovës, uniformën ushtarake që ka nevojë për përvojën  dhe të doktrinës moderne ushtarake të tij!

Sipas doktrinave ushtarake, gjeneralët nuk pensionohen...!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat