Kështu siҫ jemi dalldisur nuk na do as vetë Zoti

Opinione

Kështu siҫ jemi dalldisur nuk na do as vetë Zoti

Nga: Kalosh Ҫeliku Më: 26 nëntor 2021 Në ora: 09:50
Kalosh Ҫeliku

E vërtetë, na vriten rrugëve shqiptarët, dhe burgjeve. Përmëtepër, na digjen njerëzit edhe jashtë Atdheut. Përderisa, ju i luteni Zotit me pesë vakte dhe me magafonë nëpër minare të xhamive, pa Flamurin Shqiptar kuqezi.

Edhe, dilni ta falni namazin edhe në rrugë para kalimtarëve të vendit dhe turistë të huaj, se: nuk keni xhami?!

Jo, o burra dhe gra! Sot, është koha e shkollave. Librave, universiteteve, biblitotekave... Dhe, jo e xhamive mesjetare fetare.Ditën e Djeshme turko-arabe, hidheni pas shpine! Patjetër, vetëm atëherë do t’ju dojë edhe vetë Zoti.

Kështu, siç jemi dalldisur dhe katandisur, nuk na do as  vetë Zoti...

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat