Abstentoi për referendumin serb, kërkohet largimi i Driton Selmanajt nga LDK-ja dhe Kuvendi

Opinione

Abstentoi për referendumin serb, kërkohet largimi i Driton Selmanajt nga LDK-ja dhe Kuvendi

Adem Bytyçi Nga Adem Bytyçi Më 16 janar 2022 Në ora: 16:07
Kuvendi i Kosovës

Seanca e parlamentit të Kosovës dt.15 janar 2022, identifikoi një produkt të panevojshëm për Kosovën.

Deputeti i LDK-së, Driton Selmanaj, në këtë seancë të Parlamentit të Kosovës iu bashkua Listës serbe, për t'i mos thënë jo referendimit të shtetit të Serbisë në shtetin e Kosovës.

LDK-së, i duhet shumë punë dhe reforma për t'i larguar nga radhët e saj ata deputetë,të cilët nuk ia duan të mirën Kosovës, kur vendoset për fatin e sovranitetit të Kosovës ose e ngritin gishtin kundër opo edhe abstenojnë për të mos e mbrojtur sovranitetin e Kosovës.

Deputetët e Kosovës duhet ta dinë se veprimet e tyre në Parlament përcillen me shumë përkushtim dhe interesim nga populli i Kosovës, për të gjithë ata deputetë të cilët veprojnë në kundërshtim me sovranitetin e Kosovës dhe lirinë e popullit të Kosovës, si  rasti i deputetit të LDK-së, Driton Selmanaj, dyert e parlamentit i mbyllen përfundimisht nga populli - qytetarët e Kosovës.

Për fatin e keq, në Kosovë ka subjekte politike, të cilat ia këthejnë shpinën Kosovës kur më se shumti i duhet ndihma e tyre, këtë në mënyrën më të qartë e ka pasqyruar seanca e fundit e parlamentit të Kosovës.

Qytetarët e Kosovës nuk duhet të harrojnë, kurdo që të mbahen zgjedhjet në nivel vendi, që asnjëherë partive të tilla mos t'ua besojnë fatet e tyre dhe fatet e Kosovës, duke u distancuar përfundimisht nga qëndrimet e tyre anti-shtet.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat