'Referendum' të qofsha falë që na i nxore shumë tradhtar

Opinione

'Referendum' të qofsha falë që na i nxore shumë tradhtar

Nga: Halil Geci Më: 18 janar 2022 Në ora: 10:53

Ata që me 15 Janar ikën nga parlamenti e ju bashkëngjiten Listës Serbe, u regjistruan në historinë e re të Kosovës si tradhtar dhe të pa besë, ata kanë emra.

Deputeti i LDK-së, Driton Selmanaj, ose siç e quajmë ne Rugovistët “Tupangjia i Prizrenit” në seancë të Parlamentit të Kosovës iu bashkua Listës serbe, dhe partisë si motër të Listës, PDK-së!

Image
Driton Selmanaj

Këtyre tugjarve ju bashkëngjiten edhe shumë analistë, gazetarë, deputetë e tradhtar, që e ndjenin veten në një vi me Beogradin, Vuçiqin, Hashimin, Putinin dhe Kristaqin.

Këta nuk ishin vetëm, por me vete kishin Isën, Luten, Gimo Mu(st)-aqin Dullë Rrushagjin si dhe shumë argat të tyre, si lloji i Dritonit dritë pastë, Stanishiqi i Serbisë, dhe Llaveshi i Dukagjinit Berat Buzhala, apo siç po e quanin qytetarët e Klinës jakagjoli i Dukagjinit!

Kjo u pa haptazi se Serbia kishte brenda institucioneve të Kosovës pos Listës Serbe edhe parti shqiptare, aq ma keq partia e luftëtarëve të UÇK-s na doli të jetë vasale e Shumadisë!

Me këtë u pa se Beogradi deri më sot ka qenë gjithmonë këmbëkryq në Parlamentin e Kosovës duke qeverisur së bashku me Vuçiqin, dhe duke nënshkruar marrëveshje të dëmshme ku e kanë sjellur Kosovën buzë shpërbërjes!

Ata që ikën nga parlamenti e ju bashkëngjiten Listës Serbe, kanë emra, e që u regjistruan në historinë e re të Kosovës si tradhtar dhe të pa besë.

Të gjithë ata deputetë të cilët veprojnë në kundërshtim me kushtetutën e vendit dhe me sovranitetin e Kosovës, dyert e parlamentit duhet ti mbyllen përfundimisht nga qytetarët e saj!

I gjithë populli të majtë dhe të djathtë përfundimisht duhet të distancohen nga qëndrimet e tyre antishqiptare dhe anti-shtet.

Të dalin nga Kuvendi pse Qeveria e ndalon mbajtjen e referendumit Serbisë në Kosovë dhe nuk e lë Serbin ta shkelë sovranitetin e Kosovës, dhe t’ia kthejnë shpinën atdheut aq lehtë, kjo nuk falet, nuk harrohet dhe as nuk tolerohet.

Image
Reagimi brutal Berat Buzhalës pro mbajtjes së referendumit të Serbisë

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat