Me rastin e përvjetorit të 16 -të, të shkuarjes në amshim të të madhit Dr.Ibrahim Rugova

Opinione

Me rastin e përvjetorit të 16 -të, të shkuarjes në amshim të të madhit Dr.Ibrahim Rugova

Nga: Adem Bytyçi Më: 21 janar 2022 Në ora: 14:01
Autori

Dr. Ibrahim Rugovës, në 16-të vjetorin e shkuarjes në amshim. I madhi dr. Ibrahim Rugova, Kosova e ndjen në mënyrë të pazëvendësueshme mungesën tuaj, kolosi i kombit shqiptarë dhe ikona e pavarësisë së Kosovës.

Shumë pak kombe e kanë pasur fatin të kenë personalitete si ju në mesin e tyre. Ju trasuat rrugën e miqësisë së përhershme me SHBA-në, pa përkrahjen e së cilës Kosova, nuk do ishte këtu ku është tani, shtet sovran dhe i pavarur dhe populli shumicë shqiptarë i Kosovës ende do të ballafaqohej me mizoritë makabre të okupatorit serb...

I madhi dhe i pa përsëritshmi në historinë e kombit shqiptar dr. Ibrahim Rugova, në çdo përvjetor të shkuarjes tuaj në amshim, populli i Kosovës ju kujton me pietet dhe admirimin më të madh, për kontributin dhe sakrificën tuaj, në çlirimin e tij nga një pushtues mizor, siç ishte ai serb anti-shqiptar.

I madhi dr. Rugova, sot ata që dikur kërkonin ndëshkimin tuaj të bëjnë homazhe të varri, ata që dikur të shanin dhe të urrenin, sot të duartrokasin, të vlerësojnë si Ikonën e pavarësisë së Kosovës .

I madhi dr. Ibrahim Rugova, pas jush Kosova, ka mbetur në duar të disa interesgjinjve të vlerave anti kombëtare, me përjashtime të vogla të atyre që mendojnë natë e ditë për të mirën e Kosovës dhe të popullit të Kosovës.

Lavdi veprës dhe jetës së Dr. Ibrahim Rugovës!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat